در صورت عدم توجه به نماهای بومی بجنورد تبدیل به روم می شود.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ -  ۰۹:۰۲ تعداد بازدید: 523

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی هشدار داد:

در صورت عدم توجه به نماهای بومی بجنورد تبدیل به روم می شود 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی هشدار داد: در صورت عدم توجه بجنورد و همچنین برخی از شهرهای دیگر در کشور و طی آینده ای نزدیک تبدیل به روم می شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی  علی اکبر رمضانی با اشاره به اینکه چند سالی است بسیاری از مردم دچار تب ساخت نماهای رومی بر روی ساختمان های خود شده اند، گفت: در حال حاضر متاسفانه بسیاری از ساختمان های در حال ساخت دارای نمای رومی هستند که اگر این روند ادامه یابد در آینده مشکل ساز خواهد شد.

وی افزود: مردم باید به این سو گام بردارند که از نماهای بومی که نشانگر هویت آن منطقه است، استفاده کنند و باید میان نماهای ساختمان ها با یکدیگر همسانی و موزونی وجود داشته باشد تا بتواند آرامش بصری مردم را تامین کند.

وی تاکید کرد: نماهای ساختمان های شهری جزء حقوق شهروندی هستند و مالکان حق ندارند نماهای ساختمان های خود را به هر شکلی که دوست دارند، بسازند.

رمضانی با بیان اینکه به هنگام ساخت نماهای ساختمان ها باید به طرح های بالادستی نیز توجه شود، ادامه داد: اجرای این طرح برای چند خیابان شهر بجنورد اعلام شد اما هیچ الزامی برای اجرای آن وجود نداشت و هر کسی به هر سلیقه ای که داشته اقدام به نماسازی کرده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در خصوص بدنه سازی خیابان ها در شهرها کار خاصی انجام نشده است چراکه طرح های بالادستی الزام آوری وجود نداشته و اکثر نماهای ساختمان ها، نماهای الحاقی بوده اند.

وی ریزدانگی پلاک ها را از دیگر مشکلات شهرسازی در شهرهای این استان بیان کرد و توضیح داد: متاسفانه دیده شده که تفکیک هایی به صورت غیرقانونی و در مساحت های کم انجام شده که به طور حتم این تفکیک ها مشکل ساز خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول باید مالکان تشویق به تجمیع پلاک ها شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای اینکه هویت شهری حفظ شود و دارای منظر مناسب شهری باشیم باید از توسعه سلیقه ها در شهر خودداری کنیم و بر اساس طرح های اولیه و بالادستی پیش رویم و در این صورت است که به نابسامانی ترافیک، آشفتگی نما و مبلمان و منظر شهری مواجه نمی شویم.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :