اجلاس 21 سازمان نظام مهندسی
 نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

خدمات نظام مهندسي بايد مهندسي عرضه شود.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ -  ۰۹:۰۲ تعداد بازدید: 401

خدمات نظام مهندسي بايد مهندسي عرضه شود

شهردار مشهد مقدس در ديدار با مهندس حسين كامران ديسفاني رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي گفت : خدمات نظام مهندسي در تمامي ساخت و سازهاي ساختماني بايد مهندسي عرضه شود .

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي اين ديدار كه در دفتر شهردار انجام شد ، مهندس قاسم تقي زاده خامسي خطاب به مهندس كامران ديسفاني گفت : ٣٠ سال است كه جنابعالي را مي شناسم ، شما براي اعتلای نام اين استان خدمات شايسته اي را در عمران و آباداني اين شهر انجام داده ايد، و من تمام قد و بطور كامل از شما حمايت و پشتيباني مي كنم .

مهندس تقي زاده خامسي افزود : برخی شهروندان مشهد از خدمات نظام مهندسي رضايت ندارند ، بايد بگونه ای عمل شود كه عملكرد اين نهاد تخصصي توسط عده اي محدود زير سئوال نرود .

وي ادامه داد :  مردم از سيستم ارجاع كار به تنگ آمده اند ، چرا مالك نتواند مهندس و ناظر خود را انتخاب كند ، بايد اين سيستم تجدید نظر شود ، و رضايتمندي مردم جلب شود  .

شهردار مشهد برخي از قوانين مقررات ملي و كنترل ساختمان را قديمي و دست و پا گير دانست و افزود : اين قانون بايد با همفكري صاحب نظران و خبرگان جامعه مهندسي اصلاح و طرح آن به مجلس شوراي اسلامي و دولت ارائه شود  .

مهندسي تقي زاده خامسي در خصوص خدمت رساني به مجاوران و زائران شهر مقدس مشهد هم گفت : كلانشهر مشهد جامعه اي پويا و فعال ، و در حال گذر از جامعه سنتي به مدرن است ، در اين مسير مشگلات و معضلاتي وجود دارد كه ما بايد خدمت رساني و توسعه پايدار شهر را همگام با پيشرفت علم و تكنولوژي نوين پيش ببريم .

وي تصريح كرد : ما خواهانيم كه با كمك جامعه مهندسي ، متخصصين و فرهيختگان  خدمات شهري را در شان ، مقام و منزلت حضرت رضا عليه السلام پيش ببريم و خدمات مان را بيشتر از گذشته براي  زائرين و  شهروندان مشهدي فراهم آوريم .

در اين ديدار رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي حسن انتخاب جناب آقاي مهندس تقي زاده از سوي اعضاي محترم پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر مشهد تبريك گفت و افزود : جناب عالي در طول ٢٥ سال خدمت در مشهد و تهران خدمات زيادي در عمران و آباداني و رفاه مردم انجام داده ايد، كه قابل ستايش است .

مهندس كامران ديسفاني به نقش سازمان نظام مهندسي در نظارت پروژه هاي ساختماني اشاره كرد و گفت : بايد در اين سازمان سرلوحه كارمان خدمت به مردم و جامعه مهندسي باشد، در طول ١٢سال در سنوات گذشته که  عضو هئيت مديره و يا رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان و امروز سرلوحه كارم و نگاهم همواره اجراي صحيح قانون نظام مهندسي و خدمت شايسته به مردم و مهندسين بوده است .

وي اظهار داشت : سازمان نظام مهندسي بايد به يك سازمان ضابطه مند و پيشنهاد دهنده براي تمامي مسائل مهندسي در كشور تبديل شود و خود را به طور مستقيم درگير مسائل خارج از وظایف به ویژه امور اجرایی دست و پاگیر نکند.

مهندس كامران در پايان ديدارش گفت : من شخصاً فساد و كم كاري و بي آبرويي در نظام مهندسي را تحمل نمي كنم  و خدمتم خفظ حريم و حرمت جامعه مهندسي و خدمت به مردم است و شأن و منزلت جامعه مهندسی ساختمان را در خدمت رسانی درست و رضایت مندی مردم می دانم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهم نمود.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :