رییس سازمان نظام مهندسی قم خبر داد: اعزام گروه فنی و مهندسی به مناطق زلزله زده غرب کشور

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ -  ۱۰:۱۹ تعداد بازدید: 429

رییس سازمان نظام مهندسی قم خبر داد:
اعزام گروه فنی و مهندسی به منظور آسیب شناسی تخصصی ساخت و ساز مناطق زلزله زده غرب کشور

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی قم مهندس امین مقومی با ابراز تاسف از وقوع حادثه دلخراش و تاسف بار  زلزله در استانهای غربی کشور اظهار داشت: بر اساس گزارش های رسیده زلزله 7.3 ریشتری در برخی از شهرهای غرب کشور از جمله کرمانشاه و پل سرذهاب خسارات زیادی به ساختمان ها و ابنیه وارد کرده و تعدادی از هم وطنان در این حادثه جان خود را از دست دادند و شماری نیز مجروح شدند.

وی عنوان کرد: تیم فنی و تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم به همراه گروه مستند ساز به منظور بررسی آثار مخرب زلزله بر ساختمان های شهرهای زلزله دیده و آسیب شناسی ساخت و سازها  به زودی عازم این مناطق می شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ابراز داشت: با توجه به شدت وقوع زلزله و ریشتر بالای آن نمی توان بدون بررسی های فنی و مهندسی علت تخریب برخی از ساختمان ها را به دلیل بی کیفیت بودن آنها عنوان کرد.

مقومی افزود: پس از بازدید گروه فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم و بررسی هایی که از سوی مهندسان این تیم از مناطق زلزله زده صورت خواهد گرفت گزارشی در این زمینه آماده و در اختیار نهادهای مسئول و بخشی نیز به عنوان موارد آموزشی در اختیار مهندسان سازمان قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم همچنین ، با اشاره به اعزام تیمی از مهندسان عضو نظام مهندسی قم در زمان وقوع زلزله به بم ابراز داشت: در سال 91 نیز تیم کارشناسی منتخب اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز به منظور بررسی شرایط ساخت و ساز در شهرستان های زلزله زده آذربایجان شرقی به این مناطق اعزام شده بودند.

 در پایان بر لزوم رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها تاکید کرد و افزود: کشورمان بر روی  گسل های فعال و خطرناکی قرار دارد و  به همین دلیل توجه نسبت به رعایت مقررات ملی ساختمان در راستای افزایش استحکام و ایمنی بناها  ضرورت دارد  تا در زمان وقوع چنین زمین لرزه هایی شاهد کمترین خسارات باشیم.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :