مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

همایش زلزله کیفیت ساخت، مدیریت بحران با تاکید بر مصالح استاندارد برگزار گردید.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۱۰/۰۹ -  ۰۹:۱۲ تعداد بازدید: 208

همایش زلزله کیفیت ساخت، مدیریت بحران با تاکید بر مصالح استاندارد همزمان با روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی و با همکاری استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی ، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در این همایش گفت: زلزله های متعدد در کشور و رفتار زمین اهمیت کیفیت ساخت را روشن می کند.
مهندس« علی اکبر رمضانی» تولید ساختمان را فرآیندی سیستماتیک برشمرد و اظهار کرد: تا مادامی که تولید ساختمان از مجرای قانونی هدایت نشود، خود آگاهی وجود نداشته باشد و تضامین لازم تأمین نشود اتفاق مناسبی در امر ساخت و ساز و کیفیت ساخت انجام نمی شود.
این مقام مسئول بی کیفیتی ساخت و مسائل و مشکلات موجود در این حوزه را ناشی از عملکرد نامناسب سیستم دانست و افزود: یک سازمان به تنهایی نمی تواند بار نقص یک سیستم را بر دوش بکشد.
وی با اشاره به زلزله های مخرب در کشور و استان در سال های اخیر، اعلام کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد نسبت به شدت و انرژی خارج شده از زمین به دلیل زمین لرزه ها، تلفات کمتر شده است و این در سایه رعایت قوانین ساخت و ساز اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به این که همچنان نقص اجرای قوانین ملی ساختمان در جامعه وجود دارد، ادامه داد: ۱۰ سال از تصویب قانون در حوزه ساخت و ساز
می گذرد اما همچنان این قوانین در جامعه جاری نیست.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :